دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

سایت منبع

 تحلیل الگوی سینوپتیکی طوفان‌های گرد و غبار در منطقه جنوبی حوضه خزری

قسمتی از متن پایان نامه :

. باد

باد جریان هوایی می باشد که از مراکز پر فشار به طرف مراکز کم فشار به حرکت در می‌آید. از هنگامی که جو به وجود آمده می باشد باد وجود داشته و تا وقتی که زمین هست و نابرابری دما روی آن هست باقی خواهد بود. دامنه تغییرات حرکت باد بی نهایت گسترده می باشد و از بادهای محلی کوچک گرفته تا بادهایی در مقیاس سیاره‌ای را شامل می گردد.

  1. دید افقی:

حداکثر مسافتی می باشد که یک دیده‌بان می‌تواند اشیاء را با نور معمولی به‌خوبی تشخیص دهد.

  1. کد پدیده هواشناسی:
  2. شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در هواشناسی 100 کد بینالمللی برای اظهار پدیده‌های جوی هست. که بیانگر انواع بارندگی‌ها، مه‌ها، رعد و برق‌ها و طوفان‌ها می باشد. در پدیده‌شناسی هواشناسی از کد 04 تا کد 09 و30 تا 33 از بین 100 کد هوای حاضر مخصوص غبار، طوفان گرد و خاک و شن می باشد. 06 حالتی که دید عمودی کاهش یابد و این مصداق حالتی می باشد که از سطوح فوقانی گرد و خاک به لایه‌های سطح زمین فرود آید.

13-1-2 نقشه‌های سینوپتیک

نقشه‌های سینوپتیک، نقشه‌هایی هستند که پس از دریافت اطلاعات از مراجع دو گانه ایستگاه‌های سینوپتیک و داده‌های اخذ شده از رادیوسوند، در زمان‌های مختلف تهیه می شوند. این گونه نقشه‌ها مبنایی برای انجام پیش‌بینی‌های روزانه در مراکز و سازمان‌های هواشناسی کشورند و اطلاعات مهمی را برای مطالعات اقلیم‌شناسی سینوپتیک تشکیل می‌دهند (فرج زاده، 1386: 23).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

  1. توزیع مکانی و زمانی پدیده گرد و غبار در منطقه مورد مطالعه چگونه می‌باشد؟
  2. سامانه‌های همدیدی موثر در ایجاد طوفان گرد و غبار در مناطق خزری کدامند؟

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com