دانلود پایان نامه

 تحلیل پیامدهای توسعه گردشگری در شهر لاهیجان با تاکید بر جنبه های زیست محیطی با روش ماتریس

قسمتی از متن پایان نامه :

فرهنگی :

کاربری فرهنگی با مقیاس شهری در سطح شهر لاهیجان شامل دو کتابخانه ٬ کتابخانه باهنر در خیابان 22 آبان و کتابخانه فیض واقع در خیابان شهدا می باشد ٬ در سطح شهر سالن سینمای فعالی وجود ندارد و دو سالن سینمای موجود شهر غیر فعال می باشند. نمایش ها و تئاترهای شهر نیز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر به اجرا در می آیند. از دیگر کاربری های فرهنگی شهر می توان به موزه چای در میدان کاشف السلطنه تصریح نمود. بر این اساس سطوح اختصاص یافته به این کاربری کم می باشد و شهر نیاز به گسترش فضاهای فرهنگی دارد.

 

5 – مذهبی :

مانند کاربری های مذهبی با مقیاس شهری در سطح شهر لاهیجان می توان به مسجد جامع جنب میدان چهار پادشاه تصریح نمود. در سطح شهر لاهیجان مصلی وجود ندارد و ساکنان شهر برای اقامه نماز جمعه به مسجد جامع تصریح می کنند. پس در این زمینه شهر باکمبود مواجه می باشد.

 

6 – خدمات جهانگردی و پذیرایی :

خدمات جهانگردی شامل هتل ها ٬ مهمانسراها و مسافرخانه ها می باشد. در شهر لاهیجان یک مهمانسرای جهانگردی واقع در میدان سل تی تی در قسمت جنوب غربی استخر هست که با در نظر داشتن تأثیر تفریحی- توریستی شهر لاهیجان سرانه خدمات جهانگردی و پذیرایی شهر در حال حاضر پایین می باشد. با اتمام مراحل ساخت هتل 5 ستاره  در قسمت شرقی شهر لاهیجان در خیابان شیخ زاهد با مساحت حدود 6900 متر مربع که هم اکنون در حال ساخت می باشد ٬ می توان تا حدودی نیاز گردشگران را برطرف نمود. در سطح شهر چندین مهمانپذیر دیگر نیز فعالیت می کنند.

 

6-1 – امکانات رفاهی :

در شهرستان لاهیجان امکانات رفاهی موجود برای گردشگران و بازدیدکنندگان از شهرها و مناطق دیدنی شهرستان به تبیین زیر می باشد :

سایت منبع

1 –  هتل دو ستاره فجر لاهیجان با 21 اتاق و 52 تخت واقع در کیلومتر 4 جاده لاهیجان به  لنگرود

2 – مهمانسرای لاهیجان با 22 اتاق و 40 تخت واقع در شهر لاهیجان جنب استخر

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1 . ارزیابی پیامدهای زیست محیطی توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

2 . دستیابی به راهبردهایی مناسب جهت تقویت پیامدهای مثبت گردشگری و کاهش زیانهای ناشی از توسعه .

3 . شناخت عوامل اثرگذار توسعه پایدار در توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com