دانلود پایان نامه

 تحلیل پیامدهای توسعه گردشگری در شهر لاهیجان با تاکید بر جنبه های زیست محیطی با روش ماتریس

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ایستگاه کشاورزی :

باغی به وسعت 50 هکتار که به طرزی دلپذیر  در پای رشته کوه های البرز قرار گرفته مانند گردشگاه بسیاری از مسافران شهر لاهیجان می باشد. این باغ از درختان کهنسال و گونه های تزئینی و چر برگ زیادی برخوردار می باشد که به عنوان باغی تحقیقاتی به شمار می رود و در خیابان کشاورزی لاهیجان واقع گردیده می باشد.(سمیع ٬ ص 90 )

 

–  باغ ملی (پارک قوری) :

پارکی می باشد با وسعتی معادل 12650 متر مربع در مرکز شهر لاهیجان که با مجسمه های زیبایی آراسته شده می باشد. از این پارک 90 متر مربع آن به ساختمان کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اختصاص دارد. آب مصرفی این پارک از شبکه لوله کشی شهر تامین می گردد و پوشش گیاهی عمده آنرا گیاهان زینتی تشکیل داده می باشد. این پارک در نزدیکی استخر لاهیجان قرار دارد و دارای چند مجسمه زیبا نظیر زنان چایکار و چای می باشد که سمبل هایی از شهر لاهیجان به شمار می رود. .(سمیع ٬ ص 91 )

 

–  پارک جنگلی میر صفا :

سایت منبع

این پارک جنگلی طبیعی در خیابان شقایق (منتهی به دانشگاه آزاد اسلامی) قرار دارد و دارای تعدادی آلاچیق٬ یک رستوران کوچک٬ تعدادی نیمکت٬ سرویس بهداشتی و پارکینگ بوده که مورد توجه گردشگران می باشد.

 

لیست آثار ملی ثبت  شده لاهیجان :

14 اثر موجود در لاهیجان در لیست آثار ملی به ثبت رسیده اند و شامل بنای چهار پادشاه،  بقعه میرشمس الدین لاهیجانی ،  بقعه شیخانور- ششیخ زاهد گیلانی ، مسجد اکبریه،  پل خشتی تجن گوکه ، پل خشتی ، حمام گلشن ، خانه محمد صادقی ، آرامگاه کاشف السلطنه،  پل خشتی نال کیاشهر، تی تی کاروانسرا ، تکیه پیرعلی، بقعه پیر علی ، بقعه آقا امیر ابراهیم (سیمای میراث فرهنگی ٬ 1380 ٬ ص 207 )

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

1 . ارزیابی پیامدهای زیست محیطی توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

2 . دستیابی به راهبردهایی مناسب جهت تقویت پیامدهای مثبت گردشگری و کاهش زیانهای ناشی از توسعه .

3 . شناخت عوامل اثرگذار توسعه پایدار در توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com