دانلود پایان نامه

 تحلیل پیامدهای توسعه گردشگری در شهر لاهیجان با تاکید بر جنبه های زیست محیطی با روش ماتریس

قسمتی از متن پایان نامه :

شمار نیروی انسانی شهر و تحولات آن :

طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1385 ٬ جمعیت شهر لاهیجان 72950 نفر می باشد. تعداد شاغلان در همین سال در این شهر برابر 22701 نفر می باشد که 35.3 درصد از کل جمعیت شهر را شاغلان تشکیل می دهند .با در نظر داشتن اینکه تعداد شاغلان در سال 1375 در شهر لاهیجان برابر با 141.7 نفر می باشد. پس طی یک دهه (85-75 ) ٬ 8594 نفر بر شمار شمار شاغلان شهر افزوده شده می باشد . به بیانی دیگر ٬ شمار شاغلان شهر با نرخ رشد متوسط 4.87 درصد در سال رشد کرده می باشد. رشد متناظر برای مناطق شهری استان گیلان 3.8 درصد در سال بوده می باشد. (سالنامه آماری استان  گیلان،1385  )

3-4-2 .  ساختار اقتصادی و اجتماعی :

کاربری ها ی شهری شهر لاهیجان به تبیین زیر می باشد:

1 – تجاری :

عمده کاربری های تجاری  در مقیاس شهر لاهیجان در مرکز شهر در اطراف میدان شهدا ٬ میدان وحدت ٬ میدان برق متمرکز شده اند و حدود 16 درصد از ناحیه یک که ناحیه مرکزی شهر می باشد را در بر می گیرد.از بازارهای مهم میوه و تره بار شهر می توان به بازار بزرگ میوه و تره بار در میدان انتظام واقع در خیابان کشاورز تصریح نمود ٬ همچنین از دیگر بازارهای میوه و تره بار شهر می توان به بازار روز در خیابان کاشف غربی ( پردسر ) ٬ بازار روز شماره 1 در خیابان کاشف شرقی ٬ بازار روزشماره 2 در خیابان شهید کریمی و بازار روز شماره 3 در خیابان کاشف شرقی تصریح نمود. در ضمن بازار روز شماره 4 نیز در خیابان شهدا هست اما اکثر واحدهای تجاری آن غیر فعال می باشد و تنها چند واحد آن مشغول به فعالیت می باشد.سرانه این کاربری درسطح  شهر بالا می باشد و شهر در زمینه های کاربری های تجاری با کمبودی مواجه نمی باشد.

سایت منبع

 

2 – دبیرستان ٬ آموزش فنی و حرفه ای – هنرستان :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

دبیرستان ٬آموزش فنی و حرفه ای و هنرستان مانند کاربری های مقیاس شهری می باشند ٬ مساحت این واحدها در سطح شهر لاهیجان در حدود 7 هکتار می باشد که شامل : 38 دبیرستان با 328 کلاس آموزشی و 7552 دانش آموز دختر و پسر و 18 مرکز پیش دانشگاهی با 51 کلاس درس و 886 دانش آموز دختر و پسر می باشد. در سطح شهر هنرستان فنی و حرفه ای پسرانه سهروردی ٬ هنرستان فنی حرفه ای محمد باقر صدر ٬ هنرستان دخترانه شهید کریمی ٬ هنرستان حرفه ای شیخ فضل ا… نوری و هنرستان حسابگران هست که این تعداد هنرستان و دبیرستان تمامی نیازهای وضع موجود را برطرف نکرده و تا حدودی در این زمینه کمبود هست.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

1 . ارزیابی پیامدهای زیست محیطی توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

2 . دستیابی به راهبردهایی مناسب جهت تقویت پیامدهای مثبت گردشگری و کاهش زیانهای ناشی از توسعه .

3 . شناخت عوامل اثرگذار توسعه پایدار در توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com