دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل پیامدهای توسعه گردشگری در شهر لاهیجان با تاکید بر جنبه های زیست محیطی با روش ماتریس

قسمتی از متن پایان نامه :

راهها :

– شبکه ارتباطی و دسترسی :

جاده ترانزیتی رشت – رودسر که عملکرد منطقه ای دارد از محدوده این شهرستان عبور می کند. این شهرستان به وسیله این راه به سهولت با نواحی دیگر ارتباط دارد. از راه های اصلی و با اهمیت دیگر آن می توان به جاده لاهیجان – رودبنه تصریح نمود.

بسیاری از روستاهای شهرستان لاهیجان اغلب در ارتباط با عملکرد راه ها پدید آمده اند و بسیاری از روستاها در حاشیه راه ها استقرار یافته اند. مانند دیزبن ٬ لیالستان ٬ بازکیاگوراب ٬ رودبنه و …

راه های موجود قابل بهره گیری در منطقه به تبیین زیر می باشد:

1 – راه چهار خطه آسفالت لنگرود به لاهیجان ٬ لاهیجان به رشت ٬ راه های آسفالته فرعی

2 – راه های شوسه ٬ راه های خاکی و مال رو

اغلب راه های بین روستایی در شهرستان لاهیجان آسفالته شنی و خاکی راه شوسه هستند. طبق گزارش اداره راه و ترابری و سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان٬ راه های غیر روستایی این شهرستان 125.8 کیلومتر بوده که از این اندازه 13.85 کیلومتر اصلی و 111.95 کیلومتر فرعی آسفالته می باشد. همچمیم راه های روستایی این شهرستان 407 کیلومتر می باشد که 81.2 کیلومتر تصلی و 77.7 کیلومتر فرعی آسفالته و 248.1 کیلومتر آن فرعی شنی می باشد. طول راههای روستایی و غیر روستایی شهرستان لاهیجان در جدول 3-7 آمده می باشد:

– راه های ارتباطی و فعالیت های توریستی :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

یکی از ویژگی های مهم توسعه جاذبه های توریستی امکان دسترسی آسان از طریق شبکه های حمل و نقل می باشد که ارتباط مستقیمی با اندازه توریست پذیری و مقاصد توریستی دارد و این منطقه به لحاظ خطی بودن و نقطه اتصال شهرستان های رشت به لنگرود و شهرهای خط کناره بسیار مهم می باشد.

راه های ارتباطی مانند ارزان ترین و انعطاف پذیر ترین وسیله مسافرت برای توریست به خصوص برای مسافرت های تعطیلات آخر هفته می باشد. اغلب مسافرانی که برای گذران تعطیلات این شهرستان را انتخاب می کنند اکثرا از شهر مذهبی آستانه اشرفیه گذر کرده و پس از آن به خصوص از شیطان کوه بازدید کرده و یا از پل خشتی لنگرود بازدید نموده و به سمت لاهیجان می آیند و یا پس از طی مسیر از شهر لاهیجان از کوه بیجار به طرف تالاب امیرکلایه و یا روستاهایی مانند میشکاسر و میدان می طریقه. (سمیع ٬ 1387 ٬ صص 106-79)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سایت منبع

 

1 . ارزیابی پیامدهای زیست محیطی توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

2 . دستیابی به راهبردهایی مناسب جهت تقویت پیامدهای مثبت گردشگری و کاهش زیانهای ناشی از توسعه .

3 . شناخت عوامل اثرگذار توسعه پایدار در توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com