دانلود پایان نامه

 تحلیل پیامدهای توسعه گردشگری در شهر لاهیجان با تاکید بر جنبه های زیست محیطی با روش ماتریس

سایت منبع

قسمتی از متن پایان نامه :

بام سبز :

در سال 1378 شهرداری لاهیجان در بالای شیطان کوه فضایی را در جهت بالا بردن ظرفیت گردشگری شهر لاهیجان به نام بام سبز ایجاد کرده می باشد که دامنه آن چراغ هایی به فاصله معینی به صورت گردن بندی در اطراف این کوه ایجاد کردند که در شب منظره بدیع و زیبایی را به این مکان می بخشد.این محوطه سبز و زیبا به وسیله گذرگاهی از قسمت جنوبی پای کوه به آنجا منتهی می گردد و پارکینگی با وسعت کم نیز در آنجا قرار دارد و چند مکان پذیرایی نیز جهت سرویس دهی بهگردشگران هست. از بام سبز حدود 80 پله سیمانی تا پای کوه تعبیه شده می باشد که پیاده می توان از آن رفت و آمد نمود و آبشاری زیبا ودیدنی از بدنه کوه به طرف پای کوه سرازیر می گردد. حوضچه این آبشار به وسیله پمپاژ از آب استخر تغذیه می گردد (سمیع خشک اسطلخی ٬ 1387 ٬ ص 92)

 

– مجموعه تله کابین :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مجموعه تفریحی و توریستی تله کابین احرار در سال 1384 ٬ فاز اول آن در بخش جنوب شرقی لاهیجان بر بلندای بام سبز لاهیجان افتتاح گردید. این مجموعه چشم انداز زیبا و بی نظیری را از شهر لاهیجان و شالیزارها و باغات چای اطراف آنرا به گردشگران هدیه می دهد.

تله کابین احرار بر فراز تپه ماهور های چای و مشرف بر شهر لاهیجان قرار دارد٬تله کابین در وضعیت فعلی دارای 33 کابین 6 نفره می باشد ٬ظرفیت خط 1000 نفر در ساعت با 5 دکل بین راه که فواصل بین آنها از 150 تا 650 متر می باشد. همچنین حداکثر اختلاف ارتفاع کابین تا سطح زمین در بعضی نقاط به 110 متر می رسد .طول مسیر فاز اول این مجموعه 1500 متر می باشد وگردشگران در هنگام طی این مسیر از منظر بکر طبیعی مانند باغات چای و روستای زیبای کوه بیجار دیدن خواهند نمود.در ایستگاه دوم تله کابین برای رفاه حال گردشگران امکاناتی از قبیل بوفه٬ آلاچیق ٬ پارک کودک و پارکینگ در نظر گرفته شده می باشد و برای توسعه این مجموعه طرح های متعددی مانند مجموعه بازی کودک (بادی) ٬ بازارچه سنتی در بام سبز ٬ مجموعه نمایشگاهی ٬ سورتمه تابستانی ٬ مجموعه حیات وحش ٬ آکواریوم و اقامتگاه های موقت پیش بینی شده می باشد. کابین ها با درب های خودکار با نام تجاری Omega 3  ساخت کشود سوئیس  می باشد.کابین ها از جنس آلومینیوم و پلی کربنات با جدیدترین طراحی روز اروپا می باشد.(کیوانی ٬ 1390 ٬ ص 73  و سمیع خشک اسطلخی ٬ 1387 ٬ ص 95 ، سایت ویکیپدیا2012 )

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

1 . ارزیابی پیامدهای زیست محیطی توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

2 . دستیابی به راهبردهایی مناسب جهت تقویت پیامدهای مثبت گردشگری و کاهش زیانهای ناشی از توسعه .

3 . شناخت عوامل اثرگذار توسعه پایدار در توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com