دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل پیامدهای توسعه گردشگری در شهر لاهیجان با تاکید بر جنبه های زیست محیطی با روش ماتریس

قسمتی از متن پایان نامه :

پل خشتی (خشت پل ) :

این پل در جنوب باختری شهر در محله پرده سر قرار دارد و از ساخته های دوره کیاییان می باشد. در زمان قاجاریه این پل را بازسازی کردند. خشت پل لاهیجان بر سر راه شاه عباسی پیشین قرار داشت و اکنون باختر شهر را به بخش میانی پیوند می دهد . درازای پل 50 متر ٬ پهنای آن 5.4 متر و بلندای آن حدود 11 متر می باشد. این پل دارای دو دهانه بزرگ  و در پایه میانی پل سیل برگردان هست. پل دارای یک سطح عابر رو و دو سطح شیبدار جانبی می باشد که با سنگ قلوه ای مفروش شده می باشد. در برپایی بنا از آجر قرمز ٬ آهک  و ساروج بهره گیری شده می باشد و این بنا در چند دهه اخیر بازسازی شده می باشد. (کشوردوست ٬ 1385 ٬ صص 255-254 )

 

– پل خشتی گوکه (کوچک پرده ) :

این پل در فاصله 10 کیلومتری جاده سیاهکل به گوکه در کنار بقعه تاریخی آقا سید نصرالله بر روی نهر باسکم کله و در ارتفاع 23 متری نسبت به سطح دریا واقع شده می باشد.نام پل برگرفته از نام خود روستای گوکه می باشد ٬ روستای گوکه از لحاظ تقسیمات کشوری غیر از شهرستان لاهیجان به شمار می رود. به گفته کهنسالان محل به علاوه پل ٬ یک پل بسیار بزرگ و یک امامزاده با نقاشی های بسیار زیبا و یک حمام قدیمی در این محل وجود داشته که در حال حاضر همه آنها از بین رفته اند و تنه اثر باستانی که به جا مانده همین پل می باشد. این پل دارای یک دهانه اصلی با طاق جناقی می باشد . سطح آن سنگفرش شده می باشد. بر روی آن آثار فرسودگی سنگ ها و نفوذ آب به داخل بدنه پل نظاره می گردد. طول پل 7.30 متر و عرض آن 2.75 متر می باشد . این پل فاقد هرگونه تزئینات می باشد و مصالح به کار رفته در آن از سنگ وآجر می باشد. ابعاد آجرها 5*20*20 سانتیمتر با ملاط ساروج می باشد. ثبت این پل در فهرست آثار ملی کشور موجبات حفاظت و حراست آنرا فراهم آورده می باشد. (عربانی ٬ 1387 ٬ ص 1710 )

 

– خانه یاورزاده :

این خانه از ساختمان های قدیمی لاهیجان در محله اردوبازار می باشد. خانه مزبور در دو طبقه بنا شده و دارای اتاق های کوچک و بزرگ متعدد می باشد.ظاهر بنا به علت تغییرات و تعمیرات مکرر شکل قدیمی خود را از دست داده می باشد . ارسی های بسیار زیبا با شیشه های رنگارنگ از قدمت بنا حکایت می کند.در سال های اخیر خانه مزبور به یک واحد تجاری تبدیل شده و قدمت آنرا از بین برده می باشد. (عربانی ٬ 1387 ٬ ص 1710 )

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سایت منبع

 

1 . ارزیابی پیامدهای زیست محیطی توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

2 . دستیابی به راهبردهایی مناسب جهت تقویت پیامدهای مثبت گردشگری و کاهش زیانهای ناشی از توسعه .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

3 . شناخت عوامل اثرگذار توسعه پایدار در توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com