دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل پیامدهای توسعه گردشگری در شهر لاهیجان با تاکید بر جنبه های زیست محیطی با روش ماتریس

قسمتی از متن پایان نامه :

چگونگی عملیات برای اجرای  طرح این تفرجگاه بدین قرار می باشد:

  • توسعه جاده خاکی موجود در 3.8 کیلومتر
  • احداث جاده 1.2 کیلومتر
  • خرید زمین برای احداث جاده 1 هکتار
  • ساخت گذرگاه پلکانی 6.7 کیلومتر
  • پاکتراشی طرفین گذرگاه 6 هکتار
  • نصب حصارهای چوبی 13.4 کیلومتر
  • احداث واحدهای خورگشتگاه 20 واحد

 

هزینه کل طرح 5201105000 ریال برآورد شده می باشد. (عربانی ٬ 1387 ٬ ص 1716 )

 

– بقعه میر شهید :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

این بقعه از ماندگارهای دوره قاجار می باشد که در بخش خاوری لاهیجان جای گرفته می باشد. این بنا از اتاقی چهارگوش  و ایوان هایی در پیرامون با ستون های چوبی شکل گرفته می باشد. بر روی اتاق حرم گنبدی کوتاه قرار دارد و بر کمربند این گنبد اشعاری از محتشم کاشانی نوشته شده می باشد. ضریح بقعه چوبی ٬ گره چینی شده و مشبک می باشد و نوشته ای از علی نقی فرزند آقا میرزا علی رضا به تاریخ 1206 ه.ق بر روی آن دیده می گردد.بر بالای هر ورودی گچکاری های مشبکی ساخته شده می باشد. بنا به نوشته رابینو ٬ سید احمد بن امام موسی کاظم معروف به آقا میر شهید از فیروزکوه به گیلان آمد و در جایگاهی که تالان مدفون می باشد ٬ کشته گردید. بنای نخستین بقعه امیرشهید در سدخ هشتم هجری قمری بر پا داشته اند و در سال های بعد مقبره ای بر جایگاه نخستین بنا نموده اند. (کشوردوست ٬ 1385 ٬ ص 251 )

– بقعه آقا سید موسی بارکوسرا :

این بقعه در روستای بارکوسرا٬ یکی از 30 آبادی دهستان شیرجوپشت از بخش رودبنه شهرستان لاهیجان می باشد. با در نظر داشتن معماری بنا و کاشی های کف ورودی ها و تاریخ های ذکر گردیده در کنار نقاشی ها  می توان گفت که قدمت این بنا به دوره قاجاریه می رسد. بالای سر در ورودی جنوبی این عبارت نوشته شده می باشد٬ ” تعمیرات این بقعه متبرکه که از بنیاد تا این مکان باعث و بانی آقا مشهدی علی اکبر کدخدا ولد مرحمت پناه  آقا مشهدی جبار با مشهدی صفرعلی ولد مرحوم مشهدی نظر محمد ساکنان بارکوسرا اقدام استاد آقاجان ولد مرحمت پناه استاد غلامحسین نقاش ساکن لاهیجان به تاریخ شهر محرم الحرام هذا السنه 1330 “. در این بقعه یک ضریح قدیمی چوبی با گره های زیبا به شکل ساده و به ابعاد 193 در 143 سانتیمت هست. بنا ٬ به عنوان زیارتگاه و مکان مذهبی بوده و از آن جهت انجام اعمال زیارتی و مذهبی بهره گیری می گردد.از خصوصیات بارز آن می توان به سر ستون های نقشدار و شیرسرهای چند پشته ایوان و دامنه های اطراف و همچنین نقاشی های مذهبی بنا تصریح نمود و از دیگر خصوصیات بارز این بنا انجام مراسم علم بندی در روز سوم محرم و علم واچینی در عصر روز دهم همان ماه می باشد.

انواع سر ستون ها ٬ سر شیرهای برش خورده و نقشدار٬ نقاشی های مذهبی به سبک قهوه خانه ای بر جدارهای داخلی و خارجی بنای بقعه و آیات قرآنی کتیبه های بالای دیوارها از عوامل تزیینی این بنا می باشند.این بقعه با شماره 9403 غیر از آثار ملی به ثبت رسیده می باشد. (عربانی ٬ 1387 ٬ ص 1714 )

سایت منبع

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

1 . ارزیابی پیامدهای زیست محیطی توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

2 . دستیابی به راهبردهایی مناسب جهت تقویت پیامدهای مثبت گردشگری و کاهش زیانهای ناشی از توسعه .

3 . شناخت عوامل اثرگذار توسعه پایدار در توسعه گردشگری در شهر لاهیجان .

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com