دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 تحلیل پیامدهای صدور سند اماکن روستایی در بخش مرکزی شهرستان رشت

قسمتی از متن پایان نامه :

. آب­های سطحی

– رود پیربازار

از دو رودخانه سیاهرود در شرق شهر رشت وگوهر رود در غرب این شهر به وجودآمده می باشد. هر دو رود از ارتفاعات ناحیه چوماچا وبهدان سرچشمه می گیرد(سازمان مدیریت وبرنامه ریزی، 1384، 8).

به طورکلی به واسطه بارندگی فراوان و وجود آبهای جاری عمده، رودخانه های گوهررود و سیاه رود در محدوده مورد مطالعه، بهنگام بارندگی آبهای جاری افزایش یافته و سبب بالا آمدن آب در رودخانه های مذکور گشته که روستاهایی که در محدوده این دو رودخانه وجود دارند با معضلات آب گرفتگی مواجه هستند.

-رود پسیخان

رود پسیخان پس از عبور از کانال اصلی سفید رود در ادامه از خمام رود از روستاهای پاچکنار وبیجار پس و دارسازی عبور کرده  و از روستاهای محدوده به لشت نشاء می رسد.

 

3-1-7-2. آب­های زیر زمینی

بطور کلی منابع آب زیر زمینی در شمال کشور و در محدوده مورد مطالعه به علت شرایط اقلیمی حاکم  زیاد و به حد کافی موجود می باشد البته به شرط آنکه مدیریت درست برمنابع آب بخصوص آبهای سطحی  نیز بایستی لحاظ گردد. این منابع از طریق چاههای دستی، عمیق، آرتزین مورد بهره گیری قرار می گیرند. علاوه براین موارد وجود آب بند ها و کانالهایی که بوسیله آنها آبرسانی انجام می شود، از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

سایت منبع

خاک

شهرستان رشت اکثراً دارای ناحیه­ای جلگه ای می باشد. در قسمتی از شمال شهرستان نوار ساحلی و در قسمت جنوبی آن ناحیه کوچک کوهستانی موجود می باشد. خاک و پوشش گیاهی این شهرستان که در جلگه مرکزی گیلان قرار دارد از حاصل خیزترین  نقاط کشور محسوب می­گردد (سازمان مدیریت و برنامه ریزی، 1381، ص 8).

خاک به عنوان یکی از عوامل مهم جغرافیایی در کشاورزی و در توسعه کشاورزی و نهایتا شکوفایی اقتصادی هر فضای جغرافیایی موثر می باشد. خاکهای محدوده مورد مطالعه از نوع خاکهای جلگه ای هستند که در ارتفاع کمتر از 100 متر قرار گرفته اند. این خاکها به رنگ قهوه ای متمایل به خاکستری بوده و از بهترین خاکها جهت انجام کشت به خصوص کشت برنج می باشد.

به علت وجود اثرات گیاه خاک درختان جنگلی بالادست خاکهای جلگه بخش مرکزی معمولا خنثی تا کمی اسیدی می باشد. نوع دیگر خاکهای این محدوده عموما از سنگهای آهکی، رسوبی و. .. می باشد. این خاکها معمولا با لایه نازک به همراه برگ و هوموس می باشد. در این قسمت امکان کشت چای هست.

 

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

با در نظر داشتن اهداف مطرح شده، مهمترین سوال­های این پژوهش به تبیین زیر می باشد:

  1. صدور سند در روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت، در وضعیت اقتصادی خانوارهای روستایی تا چه حد تاثیر گذار بوده می باشد؟
  2. بین صدور سند و توسعه اجتماعی روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت ارتباط هست؟
  3. بین صدور سند و توسعه کالبدی روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت ارتباط هست؟

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com