دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل پیامدهای صدور سند اماکن روستایی در بخش مرکزی شهرستان رشت

قسمتی از متن پایان نامه :

سایت منبع

اندازه تأثیر صدور سند روستایی در کاهش اندازه طلاق به واسطه اختلافات ملکی در روستا

گاها نظاره شده در بعضی از مناطق روستایی خصوصا روستاهایی که قومی قبیله ای می باشند، اختلافات ملکی بین ساکنین آن بسیار شدید می باشد ودر بعضی مواقع حتی منجر به جدایی وطلاق وبرهم خوردن بنیان خانواده ها می گردد وبا اجرای طرح صدور سند روستایی تاحدی جلوی این اتفاقات گرفته شده می باشد. در روستاهای نمونه نیز این موارد وجود داشته اما شدت آن به نسبت دیگر نواحی کمتر می باشد بر همین اساس روستاییان در پاسخ به این سوال که صدور سند روستایی تا چه اندازه در کاهش اندازه طلاق به واسطه اختلافات ملکی تاثیر دارد؟ 2. 9 درصد این تاثیر را خیلی کم، 12. 5 درصد کم، 25. 3 درصد متوسط، 28. 7 درصد زیاد و28. 7 درصد خیلی زیاد دانسته اند. لذا میتوان دریافت که از نظر بیش  از 83 درصد پاسخگویان اندازه تاثیر صدور سند در کاهش اندازه طلاق به واسطه اختلافات ملکی درروستا، متوسط و بالا بوده می باشد.

اندازه تاثیر صدور سند روستایی در افزایش اجاره بها واحدهای مسکونی وتجاری

با در نظر داشتن اینکه صدور سند در افزایش قیمت ملک موثر می باشد در نتیجه تاثیر مستقیم در افزایش اجاره بهای واحدهای مسکونی وتجاری خواهد داشت. در روستاهای نمونه پاسخگویان اندازه تاثیر صدور سند  را در این خصوص 5. 1 درصد خیلی کم، 6. 4 درصد کم، 17. 8 درصد متوسط، 53. 7 درصد زیاد و14. 6 درصد خیلی زیاد دانسته اند. لذا میتوان دریافت که از نظر بیش  از 86درصد پاسخگویان اندازه تاثیر صدور سند در افزایش اجاره بها واحدهای مسکونی وتجاری، متوسط به بالا بوده می باشد.

 

 

مطالعه اثرات کالبدی صدور سند روستایی

  ارزیابی اولیه از مناطقی که در آنها طرح صدور سند  انجام شده می باشد، نشان می‌دهد که مهمترین تاثیری که این طرح در مناطق روستایی گذاشته، اثرات کالبدی خصوصا توسعه فیزیکی روستا با برنامه ریزی دقیق وعلمی ونیز تاثیر در کیفیت ساخت وسازهای مساکن روستایی  می باشد. در این قسمت با بهره گیری از نتایج حاصل از پرسشنامه به مطالعه اثرات کالبدی صدور سند در روستاهای نمونه پرداخته شده می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

4-2-4-1. اندازه تأثیر صدور سند روستایی در تغییرات کالبدی

همانگونه که درمباحث قبلی تصریح گردید، برخورداری از سند مالکیت عرصه های موجود در سطح روستاهای مورد مطالعه بشکل قابل توجهی موجبات برخورداری از تسهیلات ویژه مسکن روستائی را برای اکثر روستائیان فراهم واین امر بنوبه خود سبب احداث واحدهای جدید مسکونی ویا تجاری مسکونی در اغلب روستاهای استان(بالاخص روستاهای مورد مطالعه)گردیده می باشد. در همین راستا در دهه اخیر بویژه در استان گیلان شاهد تغییرات کالبدی در خورتوجهی در سطح روستاها بوده ایم.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

با در نظر داشتن اهداف مطرح شده، مهمترین سوال­های این پژوهش به تبیین زیر می باشد:

  1. صدور سند در روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت، در وضعیت اقتصادی خانوارهای روستایی تا چه حد تاثیر گذار بوده می باشد؟
  2. بین صدور سند و توسعه اجتماعی روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت ارتباط هست؟
  3. بین صدور سند و توسعه کالبدی روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت ارتباط هست؟

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com