دانلود پایان نامه

 تحلیل پیامدهای صدور سند اماکن روستایی در بخش مرکزی شهرستان رشت

قسمتی از متن پایان نامه :

طریقه صدور سند اماکن روستائی دربخش مرکزی شهرستان رشت

تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان، وجود وثیقه‌ای مطمئن برای اخذ تسهیلات، جلوگیری از مهاجرت جامعه روستایی به شهرها، برنامه‌ریزی موثر در بازار خرید و فروش و قانونمند کردن این فعالیت و همچنین تسریع در امر آموزش و بهداشت، از نتایج اجرای طرح صدور سند روستایی می باشد. همچنین جلوگیری ازنزاع واختلافات ملکی، ارتقای توسعه پایدار وپشتیبانی ازمدیریت محیط‌زیست، خودکفایی در امرتولید محصولات کشاورزی، برقراری نظام مالیاتی برای معاملات و اسنادمالکیت، محرومیت‌زدایی روستایی از دیگر نتایج اجرای این طرح خواهد بود.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

بایستی یادآوری نمود داشتن اموال باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستاها می گردد که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت. فقدان مدیریت املاک، باعث ایجاد مشکل در برنامه‌ریزی اجتماعی و اقتصادی دولت خواهد گردید. نبود مدیریت در املاک و مستغلات، سبب می گردد که معاملات به صورت غیررسمی صورت گیرد و به دلیل وجود اطلاعات ناقص، باندهایی در فروش مستغلات ایجاد شوند و گردش پول هنگفتی صورت گیرد که تحت مدیریت مالی و نظارت دولت نیست و آثار سوء این حرکت غیرقانونی به عنوان نمونه در وضعیت مسکن کشور مشهود می باشد. نظام جامع مالکیت تثبیت شده اراضی، مزایای فراوانی دارد که در قالب خدمات ارائه شده توسط دولت در سطح دولتی و خصوصی، قابل ارائه می باشد.

با در نظر داشتن توضیحات فوق ونظر به اهمیت موضوع این پژوهش، مطالعه اثرات صدور سند اماکن روستائی بخش مرکزی رشت بعنوان مهمترین مطلب در برسی های محقق مورد  نقد وبررسی قرارگرفته ودر این راستا وبرحسب تحقیقات بعمل آمده مشخص گردید عملیات اجرائی صدور سند اماکن روستائی ازسال  76 دراین حوزه آغاز وتا پایان سال 1391تعداد 6227 جلد سند در سطح 18  روستا مطابق جدول شماره—- صادر گردیده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

با در نظر داشتن اهداف مطرح شده، مهمترین سوال­های این پژوهش به تبیین زیر می باشد:

    سایت منبع

  1. صدور سند در روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت، در وضعیت اقتصادی خانوارهای روستایی تا چه حد تاثیر گذار بوده می باشد؟
  2. بین صدور سند و توسعه اجتماعی روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت ارتباط هست؟
  3. بین صدور سند و توسعه کالبدی روستاهای بخش مرکزی شهرستان رشت ارتباط هست؟

 

متن کامل پایان نامه ها در سایت sabzfile.com