شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

عنوان کامل پایان نامه :

 طریقه تاثیر خشکسالی برروی شاخص های کمی و کیفی توسعه پایدار در شهرستان ورامین (بخش کشاورزی)

قسمتی از متن پایان نامه :

پس با در نظر داشتن همه مسائل اظهار شده بایستی گفت در توجه توسعه پایدار بایستی کلیه جوانب یک برنامه ، طرح و پروژه های ذیربط ، اعم از آثار مثبت و عوارض احتمالی آن بدون اعمال نظر مطالعه گردد . بسیاری از طرح های مقطعی و تصمیمات غیر کارشناسانه که از موضع انفعالی و واکنشی اتخاذ شده در جهان منافع انسانها را با خطر مواجه ساخته می باشد که در کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست .

برای رسیدن به توسعه پایدار از طریق بهره بردن از منابع کشاورزی و برای اینکه کشاورزی شهرستان طریقه روبه رشد خود را ادامه داده و به بالاترین سطح از تولید دست پیدا کند نیازمند به برنامه و طرح های اصولی و برنامه ریزی دقیق و مدون بدون مصلحت اندیشی های غیر کارشناسانه و با مدیریت صحیح و کارآمد می باشد که با ایجاد سیاست های اصولی و اجرایی این مهم را تحقق بخشد . لذا در شهرستان ورامین با وجود کاستی های موجود ولیکن در دستیابی به مولفه های توسعه پایدار در سطح روستایی در طی سالهای اخیر طریقه صعودی خود را حفظ کرده می باشد به طوریکه کشاورزی در رسیدن به اهداف توسعه ای را تا حدود بسیار زیادی تسهیل کرده می باشد ، که در این بین مشارکت مسئولانه متخصصان ( در ابعاد متفاوت کشاورزی مثل آب ، خاک ، نهاده های کشاورزی ، بازاریابی ، صنایع بسته بندی ، جلوگیری از ضایعات ، سرد خانه و سیستم های نگهدارنده و سیستم حمل و نقل)  و کشاورزان در استمرار این طریقه کمک زیادی را به بخش کشاورزی شهرستان  می کند .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سایت منبع

  • آیا کمبود بارش و نوسانات جوی و آب و هوایی در کاهش راندمان تولیدات کشاورزی تأثیر موثری دارد ؟
  • آیا فقدان اطلاعات در بکارگیری بهتر منابع آبی در کمیت و کیفیت تولیدات کشاورزی تأثیر نافذ دارد ؟
  • آیا کاهش اندازه حجم منابع آبی ناشی از خشکسالی در کاهش اندازه محصولات کشاورزی و تنوعات و در نهایت در چگونگی توسعه روستاهای شهرستان ورامین موثر می باشد ؟

 

Written by